«Диплом переможців»

AK 9194

Автор: Безцінна Екатерина Сергеевна

Головна Конкурс Архів 2015

«Диплом переможців»

Поділитися

AK 9194

Автор: Безцінна Екатерина Сергеевна
м. Дніпро

1. Дослідження

1.1 Соціологія

На сьогоднішній день в Україні існує гострий дефіцит установ дитячо-юнацького дозвілля, яке впливає на формування інноваційного потенціалу суспільства. Науково-технічний та творчий розвиток являють собою дві ізольовані області: науковотехнічна освіта здійснюється в школі, формалізоване і слабо орієнтоване на розвиток творчості та інновацій; при цьому культурні та дозвільні центри творчо орієнтовані, однак сфокусовані переважно на художніх напрямах.

Більшість функціонуючих культурно-дозвіллєвих закладів не задовольняють основні потреби ключових зацікавлених груп:

• суспільство зацікавлене у розвитку науково-технічного та інноваційного потенціалу у створенні прошарку населення, орієнтованого на вивчення наукоємних технологій;

• виріс попит батьків на новий інтерактивний, інтелектуально-пізнавальний формат дозвілля для дітей;

• діти воліють пізнавати природничо-наукові дисципліни у цікавій, пізнавальній формі, що сприяє задоволенню цікавості та створенню продуктів власної творчості.

Світовий досвід успішного вирішення таких завдань заснований на створенні інтерактивних науково-пізнавальних центрів і музеїв. Тільки в Європі таких центрів і музеїв близько 400, в США – близько 500, таким чином, на кожен мільйон жителів у розвинених країнах припадає по 1 музею. В Україні подібних музеїв не більше 2, та їх рівень значно відстає від аналогів, таких як Музей NEMO в Амстердамі, Children’s Museum of Indianapolis, Центр імені Коперника у Варшаві та інші.

Дніпропетровськ – місто з великим культурним і творчим потенціалом, з великою кількістю творчих об’єднань, які всеможливо намагаються заявити про себе. В той же час, в місті фактично відсутні місця для повноцінної реалізації активного розвитку сучасних мистецтв.

Завантажити pdf