«Диплом переможців»

AK 812

Вавушка Олексій Сергійович

Головна Конкурс Архів 2015

«Диплом переможців»

Поділитися

AK 812

Автор: Вавушка Олексій Сергійович
м. Харків

На територіях які історично являли собою присадибні ділянки, в ХХ столітті почали масово впроваджуватися нові типи міських просторів. Зі старої міської тканини почали зникати елементи притаманні тому чи іншому періоду. Внаслідок збільшення щільності міста, відбулася зміна відношення до масштабу міста. Ми маємо те, що маємо зараз – міське середовище, яка не  пристосована для існування людини. Вулиці та райони, які пустують, тротуари які стали для нас небезпечні, парки, де немає місця людині. Це комплексний проект реконструкції кварталу, обмежений вулицями Мельникова, Громадянська, Харківська набережна і провулок. Музичний. Завдання полягало в збільшення щільності в центральних районах міста, створення якісної і безпечного середовища. Збереженні існуючої морфологи і парцеляції дворових ділянок, напівзамкненого і відкритого типів.

Створення публічних і рекреаційних просторів, з Повний спектр сервісного обслуговування. Навколишнє забудова характеризується в основному малоповерхової житловою забудовою кінця 19-го початку 20-го століття. Реакцією на це стала, напівзакрита квартальна забудова середньої поверховості по периметру кварталу, яка сформувала фронт вулиці з приміщеннями громадського призначення. Організація існуючого рельєфу дозволила зберегти приватність внутрішньоквартального житлового простору розділивши його на два плато, верхнє віддано суспільної функції з вбудованими приміщеннями офісів, магазинів і кафе, в перших поверхах житлових будівель. Нижні плато представлено публічним простором парку і навколишнього його будівлями громадського призначення – дитячий сад, галерея і театр.
Старі будівлі – генератор публічного різноманітності.  Історична забудова була включена в життя кварталу. Більшості будівель була присвоєна нова функція.

Завантажити pdf