Курортні території

9585380

Рябокінь Олександр Віталійович
Буденко Наталія Василівна
Дробишеве Анна Володимирівна

Головна Конкурс Архів 2018

Курортні території

Поділитися

9585380

1 місце

Рябокінь Олександр Віталійович
Буденко Наталія Василівна
Дробишеве Анна Володимирівна
Концепція розміщення Бази відпочинку «Оріль» в смт Кіровське
м. Дніпро

КОНЦЕПЦІЯ РОЗМІЩЕННЯ БАЗИ ВІДПОЧИНКУ «ОРІЛЬ» В СМТ КІРОВСЬКЕ

1. Характеристика місця розташування об’єкта. Майданчик, на якому планується розміщення бази відпочинку, знаходиться на території колишньої занедбаної туристичної бази в с.м.т. Кіровське і займає территорию 4,2 га. На майданчику знаходяться одно – двоповерхові будівлі, що мають бути знесені, а також проїзди, майданчики, мережа підземних коммунікацій. Головну роль в якісній оцінці майданчика грає неповторний ландшафт. Унікальний природній характер місцевості утворює сосновий ліс, який займає більшу частину території й виходить зеленою стіною на мальовничий берег річки Оріль.

2. Основні завдання конкурсного проекту:
Розробити концепцію планувальної структури бази відпочинку, яка б органічно вписувалась в існуюче природнє середовище. Створити високий рівень естетиного та побутового комфорту без регламентованного строку проживання. Передбачити заходи, які б покращили екологічні умови у зв’язку з частковою заболоченністю прибережної зони.

3.Основні решення:
Для отримання результативної відповіді на поставлені задачі в запропонованій нами концепції розглядається варіант використання формату морських контейнерів для транспортування готових номерів котеджного типу. В якості модульного блоку використовується стандартний 40- футовий грузовий контейнер (приблизно 2.4м х 12м). Один модуль- це окремий «плаский» номер, тоді як два зблоковані модулі утворюють дворівневий «мезонет». Загалом 20 номерів. Усе оздоблення виконуються в заводських умовах з використанням усього розмаїття продукції фірми Knauf. Після прибуття на будівельний майданчик , контейнери потрібно просто встановити на фундаментну плиту, зібрати як конструктор внутрішнє обладнання і підключити до комунальних мереж, що дозволяє швидко і економічно завершити будівництво, і що не менш важливо- не захаращувати природнє середовище різними будівельними процесами. Окрім того, за необхідності, так само легко можна буде розібрати об’єкти та транспортувати їх у інше місце. Окрім готельних номерів, модифіковані модулі з контейнерів використовуємо для будівель адміністрації, охорони, ресторану, SPA, пункту прокату човнів, катамаранів та рибальського знаряддя та господарського блоку. У данному проекті ми приймаємо наступні технічні рішення: Для покращення екологічних умов та дренування території паралельно руслу річки Оріль у заболоченій низині передбачається влаштування дренажного каналу. Утворений острів використовується як рекреаційна зона із розміщенням на ньому плоскісних спортивних споруд, пляжу, відкритого плавального басейну. Острів поєднується з основною територією бази за допомогою мосту. Захист від підтоплення здійснюється за рахунок проведення інженерних заходів по утворенню території з використанням грунту, розробленного в руслі каналу.

3.Висновки:
Основними перевагами нашого проектного рішення ми вважаємо:
Насамперед,-мінімальне втручання у сформоване природнє середовище. Видовжений в плані прямокутник котеджу чудово вписується в крок між висадженими соснами, зберігаючи ліс від вирубки. Окрім того, інші будівлі та споруди (адміністрація, ресторан, паркінг,тощо) ми розміщуємо на вільних від дерев ділянках.
Безпосередній вихід до води з кожного готельного номеру, а також безперервні види у дві сторони.

Завантажити pdf