Інтер’єри

9234258

Дерезнiченко Володимир Володимирович

Поділитися

9234258

2 місце

Дерезнiченко Володимир Володимирович
Renovation project «Concept ONE CAPSULE»
м. Токіо

Реновація капсули
Обидва слова – реновація і капсула – досить рідкісні для звичайної архітектурної практики слова, тим більше – їх об’єднання в одному проекті. Капсульна архітектура знаходиться на даний момент в архітектурній теорії в області примарною архітектури, чиї кордони розмиті і безліч капсульних будівель зараховуються до великого списку модернових архітектурних течій і досліджень прогресивного з точки зору архітектури ХХ століття. Те ж можна сказати і про примарність капсульні Вежі Накагін, всередині якої і проводиться реновація капсули – неясне майбутнє капсульної вежі практично розчиняє будівлю в розпростертим вакуумі розрослася Токійської забудови. З іншого боку – реновація, що є іноді єдиною практикою точково обраних архітекторів, посвящяется себе в історію архітектури, стаючи на захист потенційних кращих її зразків, і знають численні підводні камені в проектах по реновації. Так вийшло що при переїзді в Токіо не тільки міське оточення а й архітектурна активність у автора різко змінилася. Реновація однієї капсули для перетворення її знову в житлове приміщення є колаборацією ідей, в рамках яких автор є відповідальним за частину дизайну.
Вежа, яка засвоює саму себе Капсульна вежа є іконою архітектурного стилю Метаболізм, представники якої відкрили світовій публіці одні з найсміливіших і що важливо – реалізованих прикладів архітектури необмеженої за часом, здатної до постійного зростання і розширення за допомогою доповнення нових елементів і поновлення старих. Звідси випливає початковий концепт про заміну капсул на нові по закінченню 25 років. Однак за цей час парадигми змінилися, і питання реалізації повис в повітрі. Однак за цей час капсульна вежа зазнала на противагу зовнішньому зміни внутрішній метаболізм і почала жити своїм життям незалежно від навколишнього міського простору. Замість радикального позбавлення від старих капсул одномоментно (як осіннє листя) капсули стали ремонтуватися самими жителями – будівля потроху почало набувати імунітет до важкого становища в якому воно опинилося. Зараз будівля є не тільки наочним фізичним прикладом для вивчення архітектури, а й одним з цікавих прикладів в архітектурній теорії, як будівля змінює свій функціонал, рівно, як і те, як популярність архітектури та туристична цінність можуть стати рятівними для багатьох старіючих будівель.

Реновація в мініатюрі
Капсульна архітектура, маяком якої можна практично назвати капсульну вежу Накагін, іноді зводиться в своєму понятті до капсул як таких, відкидаючи інші елементи будівлі як структура, основні опорні елементи, елементи циркуляції і з’єднання. В цілому кажучи,
капсули можуть накладатися як конструктор одні на інші, будучи самі по собі конструктивними елементами. Так, наприклад, контейнерна архітектура починається тільки з одного контейнера. Цей феномен відкриває можливість тестувати можливу реновацію всієї будівлі на прикладі однієї капсули. При реновації капсули можливе вивчення всіх особливостей дизайну, рівно, як і його недоліків. Обидві сторони можна спроектувати на площину сучасних вимог до архітектури та якщо новий дизайн добре вливається в ці парадигми – вся будівля може перейняти цей потенціал. Грунтуючись на цій ідеї і вищесказаному бекграунд був сформований концепт дизайну інтер’єру та проект реновації, в той час як був сформований і чіткий девелоперський план про функціонування оновленої капсули.
Мансли капсул (Monthly capsule) У цих рамках даний проект не звужується лише в рамки архітектури або дизайну інтер’єру. Нова капсула ставиться на краудфандінг в рамках спонсорування. Таким чином все надають фінансову підтримку отримують внесену суму назад разом з дивідендами. Зібрані гроші витрачаються на проект реновації і нова капсула починає функціонувати як міні-готель. Проект бере також на себе функції управління цим бізнесом і отримані кошти починають виплачуватися назад спонсорам. Схема показує свою ефективність – в результаті одного фінансового витка одна капсула повністю реновіруется. Зв’язок таких проектів або один великий проект реновації, який включає не тільки архітектурну складову, може врятувати не тільки капсульну вежу, а й безліч видатних будівель в схожих умовах.

Дизайн
Опис дизайну спеціально ставиться на друге місце після девелоперського плану, так як іноді одного лише архітектурного проекту стає недостатньо при вирішенні конкретних Челендж з якими може стикатися архітектор в своїй практиці. Тим не менш, це не робить архітектурну експертизу менш важливою. Як і безліч дизайн-рішень даний концепт базується на вивченні обставин всередині яких дизайн повинен працювати. Так, наприклад, проект реновації є збереження оригінальних елементів, але в капсулі була відсутня оригінальна меблі в зв’язку з ветшаніе. Це послужило приводом замість прагнення перебудувати оригінальний дизайн – переосмислити його і створити новий на його основі. Так була спроектована капсульна меблі – вбудовані шафи – одночасно ергономічні і відображають традиційний японський шафа Oshiire, і капсульна меблі – складаються стіл і стілець, спроектовані спеціально для капсули, щоб безпосередньо відображати її зміст. Поліфункціональність капсули об’єднує в собі кілька ідей – софа обладнується в одному з вбудованих шаф. Ця софа ставиться безпосередньо в єдиній зв’язці з вікном, що має чудовий вигляд на Токійську затоку. Одночасно нижче в той же шафа забирається японський матрац – футон службовець ліжком і є безпосереднім елементом японської культури. Але, незважаючи на це, капсула є високотехнологічним інструментом, що об’єднує в собі функції розумного будинку і ідеї інтернету речей, оперованих зі смартфона. Наостанок капсульний дизайн має модерновий українську вишиванку на одній зі стін. Це самоідентифікація приміщення. Так як багато жителів підлаштували дизайн своїх капсул під свої потреби і стиль життя – в будівлі немає двох схожих капсул. Дизайн капсульної вежі сам по собі дозволяє представити кожну капсулу інтерпретацією бачення футуристичного майбутнього в очах її власника.

Використання технологій KNAUF
Вибір матеріалів KNAUF грунтувався на логістичної доступності. Так як бюджет реновації обмежений низкою факторів, був переглянутий японський каталог Knauf Insulation Japan де теплоізоляція ECOBATT прекрасно підходила для заміни небезпечної теплоізоляції азбестом усередині стін капсули, що використовувалися в 70-е. Екологічність нового матеріалу також перегукується з сучасними трендами стійкої архітектури та зменшення забруднення навколишнього середовища через будівельного сектора.

Завантажити pdf