Житлові будинки
3 місце

Код 03-5293

Автор:
Кишлярук Олег Вячеславович

Головна Конкурс Архів 2020

Житлові будинки
3 місце

Поділитися

03-5293

Автор:
Кишлярук Олег Вячеславович
м. Чернівці

Номінація: (Житлові одно- та багатоквартирні будинки)
Об’єкт: Житловий будинок

Проектована ділянка в плані прямокутно’i форми з габаритними розмiрами 50х20м. Площа ділянки складє О, 1 00 га. Рельєф ділянки не складний та складає 1,5м в пiвнiчно-схiдному напрямку.
Будівля розташовується по всій ширині ділянки.
До проектованого будинку прокладено дорiжку з твердого покрипя шириною 6м. Навколо будiвлi передбачається вимощення у вигляді засипки, виконано’i з щебеню чи гальки. 0б’ емно просторове вирішення: Проектований будинок виконаний в стилi барнхауз.
Будинок умовно складається з трьох частин: п’ятикутна витягнута призма та два прямокутнi блоки з бокiв будiвлi.
Елементи будiвлi виконанi в рiзних за розміром формах та матеріалах, що згiдно iз задумом, створює необхідну глибину та пластику фасаду.

Аскетична форма будинку, в поеднаннi з рiзними матерiалами, створюе цiкавий та архiтектурно грамотний об’ є м, я кий не перевантажуе вiзуальне сприйняпя людини i не претендує на домінування в середовище. Для надання проектованому будинку вiзуально’i легкостi, особлива увага придiлялась заскленню фасадiв. На головному фасадi на рiвнi першого поверху було застосовано кутове засклення. Окрiм естетичного аспекту використання такого засклення збiльшуе кут сприйняпя середовища з iнтер’ єру.
На рiвнi другого поверху, як з головного так i з тильного фасаду, було застосовано високi трапецiевиднi вiкна зi скошеною верхньою частиною. Цей прийом додае динамiки фасаду та вiзуально витягуе будiвлю у висоту.

Планувальне вирішення:
Розроблений iндивiдуальний житловий будинок запроектований одноповерховим з мансардою. Висота першого поверху складе 2.7м {пiдлога­стеля}.
Поруч iз основною будiвлею розташовуеться гараж з господарським примiщенням для розмiщення iнвентарю.
При входi в будинок, потрапивши в тамбур, з правого боку розташовується гардеробна зона, що мiстить вбудовану шафу. 3 тамбура потрапляємо в основний хол. На першому поверсi розташовується санвузол, спальна кiмната, кабiнет, кухня-‘iдальня та вiтальня. Спальня та кабiнет зорiєнтованi в дворову частину ділянки, щоб запобігти проникненню шуму вiд про’iжджо’i частини. Спальня виконана як самостійна одиниця та включає в себе гардеробну та ванну кімнати. Приміщення загального користування, а соме ‘iдальня, кухня та вітальня, пов’язанi мiж собою та створюють один великий простір. Вiтальня розташовується при вході по правій стороні.

В нiй розташовуються сходи, що ведуть на другий поверх. У вiтальнi використано прийом другого світла, який об’єднує i з другим поверхом, тим самим збільшуючи об’єм кімнати.
3 вiтальнi можна потрапити до ‘iдальнi, в який знаходиться обiднiй ст1л на 8 персон. 3 ‘iдальнi передбачено вихiд на терасу.
Кухня – вбудована. Зручне i раціональне розташування основних елементів (холодильник, мийка та плита} запобігає перевтомi при приготуваннi ‘iжi. На другий поверх ведуть внутрiшнi консольну сходи. При виходу на другий поверх ми потрапляємо в коридор, який веде безпосередньо в спальнi. На другому поверсi розташовуються двi дитячi спальнi, душова та спальня господарів. Гардеробні в дитя чих кімнатах виконані у вигляді вбудованих шаф. При вході в спальню господарів по правій сторін розташовується душова кімната.

Поруч iз нею передбачено гардеробну. Також на другому по версії запроектовано експлуатовану терасу. Кухня – вбудована. Зручне i рацiональне розташування основних елементів (холодильник, мийка та плита) запобігає перевтомі при приготуваннi їжі. На другий поверх ведуть внутрiшнi консольні сходи. При виході на другий поверх ми потрапляємо в коридор, який веде безпосередньо в спальні. На другому поверсi розташовуються двi дитячi спальні, душова та спальня господарів. Гардеробнi в дитя чих кiмнатах виконанi у виглядi вбудованих шаф. При вході в спальню господарів по правiй сторонi розташовується душова кімната. Поруч iз нею передбачено гардеробну. Також на другому поверсі запроектовано експлуатовану терасу.

Конструктивні рішення:
Фундаменти – стрiчковi монолiтнi залiзобетоннi.
Стіни – cin панель, керамiчний блок, дерев’яний каркас (в залежності в1д мiсцевостi).
Перегородки – металевий каркас обшитий гiпсокартонними плитами (diamant обо titan) в два шари.
Конструкція доху – плоска сумiщена, скатна. Покриття – пвх мембрана.
Вiконнi блоки – алюмiнiєвi Дверні блоки – алюмiнiєвi. Енергоефективність:
3 метою запобігання необфунтованих втрат для раціонального використання енергетичних ресурсiв передбачаються наступні заходи:
• Утеплення зовнiшнiх стiн.
• Застосування якісних виробів для заповнення віконних та дверних прорiзiв.
• Утеплення підлоги по фунту.
• Встановлення лiчильникiв електроенергi”i.
• Встановлення опалювальних котлiв з високим ККД та оптимальною потужністю.
• Встановлення терморегуляторiв на радiаторах системи опалення для підтримання оптимальної температури в примiщеннi.
Екстер 1 €р:
Зовнішнє оздоблення фасадів виконане з сучасних матерiалiв та вiдповiда€ сьогоднiшнiм тенденціям.
В оздобленні фасадів використано:
ДПК (дерево-полiмерний композит), основною перевагою якого € стiйкiсть до гниття та вигорання; Штукатурка з подальшим пофарбуванням; Металева фасадна система;
Металева перфорована решітка. Основою для ycix оздоблювальним матеріалом є цементні плити Aquapanel Outdoor.
Кольорова гамма будинку виконана в темних тонах чорного та синього кольору

Завантажити pdf