Курортні території
2 місце

02-2474

Автор: Сірик Борис Дмитрович
Кер. Козлова Катерина Сергіївна

Головна Конкурс Архів 2021

Курортні території
2 місце

Поділитися

02-2474

Автор:

Сірик Борис Дмитрович
Кер. Козлова Катерина СергіївнаНомінація: Курортні території (готелі, база відпочинку, кемпінг, санаторій)

База відпочинку у Дніпропетровській області
Локація База відпочинку знаходиться на місці занедбаного дитячого табору на березі річки Самара, у Дніпропетровській області. Ділянка має прямий зв’язок з європейською трасою Е105, що проходить через 4 області України. До бази можна менше ніж за годину дістатися з Павлограду, Новомосковська, або Дніпра.

Форма ділянки наближена до прямокутника, розташованого уздовж
узбережжя річки й оточеного лісом.
Концепція Вирушаючи за місто людина в першу чергу шукає відпочинку та єднання з природою. Тому головний пріоритет проєкту — дати відпочиваючим можливість забути про міську обстановку.
За основу взято образ гостиного рибацького хутора. Комплекс розрахований на любителів зеленого туризму та активного відпочинку. Архітектура Форма котеджів — це інтерпретація народної української архітектури. Вальмові покрівлі влаштовані за принципом матрьошки: під прозорою верхньою частиною розташований балдахін, що розсіює верхнє світло.

Карнизні звиси виконують роль піддашків. Кожен котедж має велику терасу й мангал для барбекю. Звичайно, тут можна не тільки готувати на відкритому вогні, але й сходити на вечерю в ресторан. Будівля ресторану кругла в плані з конічним дахом і нагадує житло кочових народів. Ресторан має терасу з боку узбережжя, щоб гості мали панорамний вид на річковий пейзаж. У центрі даху знаходиться отвір — окулюс, що освітлює інтер’єр і символізує ополонку для зимової риболовлі. Це відсилання до часів, коли місцеві жителі самі добували собі їжу.
Інфраструктура Територія бази відпочинку має яскраво виражений центр з басейном та ігровими майданчиками і периферію, на якій розміщенні котеджі. Після приїзду гості потрапляють до адміністративної та господарської частини. Паркінг розташований на в’їзді, його не видно із зони відпочинку.
Паркувальних місць вистачить для мешканців кожного будинку, а також для персоналу. Плавно заокруглені доріжки зручні для пересування людини, як стежки у природному ландшафті. Якщо необхідно, гольф-кар довезе гостей та їхній багаж до котеджів.
Сценарії дозвілля Перед тим як відновити сили в котеджах або в ресторані, любителі активного відпочинку можуть пограти у волейбол або в настільний теніс.
Для дітей є майданчик для ігор. Також гості можуть зробити заплив у
річці, засмагати на пляжі або розслабитися біля басейну. Нарешті,
можна взяти напрокат катамаран або човен і трохи порибалити далі від людей.

Конструкції та матеріали
У сучасному світі вільних ресурсів і часу стає все менше, а вимог до
енергоефективності та комфорту більше. Тому цей проєкт поєднує
сучасні технології та традиційні матеріали. Будівлі мають
швидкоспоруджувані дерев’яні каркаси заповнені ізоляційним
матеріалом ТеплоKnauf® для стін і для даху. Дахи будинків і ресторану вкриті дерев’яною дранкою, що наближає архітектуру до лісу. Для збереження енергії грамотно використана інсоляція й сонцезахисні пристрої. Пропорції карнизів і терас пропускають пряме сонячне світло лише вранці та ввечері. Дерев‘яні балдахіни, всередині яких світильники, розсіюють світло від зенітних ліхтарів. В ресторані сама пропорція покриття створює гру світла і тіні. Інтер’єри оздоблені з використанням плит Knauf Diamant® і тинькування

Knauf Profi®.
Економічні показники
Площа території – 4,2 га
33 котеджі (1 266 м2) :
21 на 2 місця – 34 м2
12 на 4 місця – 46 м2
Ресторан на 100 місць:
Зал – 133 м2
Тераса – 110 м2
Кухня – 121 м2