Оригінальне рішення
3 місце

02-4290

Автори:
Фінагеєва Анастасія Сергіївна
Кер. Баб'як Володимир Іванович

Головна Конкурс Архів 2021

Оригінальне рішення
3 місце

Поділитися

02-4290

Автор:

Фінагеєва Анастасія Сергіївна
Кер. Баб’як Володимир Іванович

Курортні території (готелі, база відпочинку, кемпінг, санаторій)

Пояснительная записка

Номінація: Курортні території (готелі, база відпочинку, кемпінг, санаторій)

Проект рекреаційно-туристичної бази відпочинку в каньйоні р. Дністер Мальовничі каньони р. Дністер можна впевнено назвати одним із чудес української природи, проте згідно поширених туристичних стереотипів ландшафтна краса дністровських схилів обмежується українською Атлантидою – Бакотою. Це пов’язано з тим, що сьогодні значна територія прибережних зон масово обростає комерційними туристичними та готельними осередками, а схили із неймовірними краєвидами фактично непристосовані для туристичних і рекреаційних атракцій (відсутні оглядові майданчики, рекреаційні точки недоступні для МГН, поширена тенденція до хаотичної забудови). На території Хмельницької області, де прирічкові зони Дністра мають високу рекреаційну, туристичну та ландшафтну цінність, досить мала кількість локацій, де можна вільно насолодитись первозданною красою місцевості, незабудованої готельними комплексами, закладами харчування та хаотичними кемпінг-точками. Проект рекреаційно-туристичної бази відпочинку CANYON glamp несе в собі, перш за все, високу соціальну мету – забезпечення вільної можливості насолоджуватись красою вітчизняної природи без жодних перешкод для кожної людини. Соціальне спрямування громадських рекреаційних точок та використання інноваційних екологічних методик дозволить не лише створити комфортну відпочинкову атракцію, а й підвищити екологічний імідж місцевості.

Проектована рекреаційно-туристичної бази відпочинку CANYON glamp локалізується на дністровському схилі в околиці с. Рудківці Новоушицького району Хмельницької області, в притоці р. Матерки у р. Дністер; обрана місцевість має великий туристичний, рекреаційний та екологічний потенціал, характеризується відсутністю доступних оглядових майданчиків для відвідувачів локації. Ділянка на проектування розташована на куті схилу, створюючи таким чином можливість панорамного обзору каньйонів Дністра та його притоки.

Головними функціями рекреаційно-туристичної бази відпочинку CANYON glamp є туристична, рекреаційна, відпочинкова та атрактивна, які безпосередньо пов’язані із довколишнім ландшафтом. За своєю функціонально-просторовою структурою CANYON glamp налічує одну адміністративну будівлю із невеликим закладом харчування, 9 двомісних житлових модулів із власними відпочинковими майданчиками та паркувальними місцями для велотранспорту, а також 4 відкриті оглядові майданчики, які мають кутову організацію. Таким чином забудований ландшафт відкритий і доступний не лише для внутрішніх відвідувачів, а й для зовнішніх – оглядові майданчики відкриті для випадкових туристів, жителів села, туристичних маршрутів тощо. Проект розглядає кілька сценаріїв «споживання» простору:
o Внутрішні відвідувачі, що проживають у житлових модулях, мають доступ до прибудинкових майданчиків і вільні у своєму пересуванні оглядовими майданчиками;
o Зовнішні відвідувачі, туристичні групи, жителі села, мають змогу вільного пересування оглядовими майданчиками (природні краєвиди не можуть бути «привласнені»);
o Відвідувачі зовнішні, які є представниками МГН, мають свободу самостійного пересування усіма оглядовими майданчиками, які позбавлені сходинок, виступів та архітектурних перешкод; відвідувачі внутрішні можуть комфортно проживати в одному з модулів, який замість сходів обладнаний адаптивним пандусом;
o Туристичні групи, учасники туристичних веломаршрутів та марафонів можуть пересуватись оглядовими майданчиками на велосипедному транспорті;
o Усі відвідувачі вільні у користуванні послугами закладу харчування – кав’ярні.

Бази CANYON glamp також може бути кінцевою точкою туристичних маршрутів, вело- та мотомарафонів Новоушичиини та Хмельниччини. Відкритість території бази підвищує соціальну значущість проекту, зберігаючи при цьому приватність внутрішніх відвідувачів, які мають персональні майданчики для відпочинку.
Концепція CANYON glamp полягає у створенні доступного рекреаційного середовища, максимально інтегрованого у довколишнє природне середовище. Гармонія рукотворних елементів і природного середовища допоможе забезпечити міцний зв’язок людини, як поціновувача краси, і природи. На території ділянки не передбачене паркування автомобілів – ще один крок до підвищення екологічності простору. Під’їзд автомобіля на територію бази можливий лише в екстрених ситуаціях, у звичних умовах заохочується використання виключно безпечного екологічного транспорту.

Житловими елементами концепції є двомісні житлові модулі. Модуль-студія має відпочинкову зону із мінімальним кухонним обладнанням, с/в та душову, зону спальні. Просторова форма модулю має плавну біонічну конфігурацію, модуль візуально бере свій початок із дністровського схилу. Легкі вигини роблять образне вирішення модулю нейтральними відносно зовнішнього середовища, адже своєю формою модулі наслідують довколишній ландшафт. Потяг до екологічності підкреслюється використанням технології зеленої покрівлі, яка створює унікальний мікроклімат приміщень. За своїм конструктивним рішенням модуль має адаптивний каркас із дерев’яних елементів, огорнений бетонною оболонкою, пропозиція фундаменту – з/б пальовий у зв’язку із особливістю ґрунтових порід та сейсмічністю території. Конструктивні та формотворчі вирішення стали доступні завдяки використанню матеріалів KNAUF для вирішення зовнішніх огороджувальних конструкцій та внутрішніх перегородок. Системи KNAUF Aguapanel завдяки своїм винятковим захисним та адаптивним якостям допомагають забезпечити надійне утеплення, акустику, водонепроникність та вогнезахист зовнішньої конструкції. Обтічна форма модулів не зашкодить монтажу, оскільки пластичність цементних панелей KNAUF Aguapanel дозволяє огорнути конструкцію. Внутрішньокімнатні перегородки KNAUF Piano обрані для створення ефективної звукоізоляції функціональних зон модулю, а нейтральна фактура поверхні підкреслює естетичність та лаконічність даного вирішення.
Зведена таблиця наближених макроекономічних показників проекту